Test tabletów z Windows

Test tabletów z Windows

Aktualności

1. Colorovo CityTab Supreme 3G
Zestaw marki Colorovo okazał się najlepszy pod każdym względem: wyposażenia, wydajności oraz mobliności.

Działa jako 10-calowy tablet, jak również laptop z całkiem wygodną klawiaturą i średnio wygodnym touchpadem. Ma 32 GB pamięci flash – dwukrotnie więcej niż w najtańszych tabletach, dzięki czemu na dane użytkownika pozostaje około 20 GB. Ma też 2 GB pamięci RAM, która jest nie tylko większa niż w najtańszych urządzeniach, ale także szybsza. W komplecie jest modem 3G, urządzenie można rozbudować o pamięć flash (microSB), a także podłączyć do monitora przez miniHDMI. Zastosujesz też dowolną klawiaturę i mysz, co pozwoli na wygodną pracę, tyle że z wydajnością wyraźnie niższą, niż w wypadku przeciętnego laptopa. Czas pracy na baterii sięga niemal 14 godzin. Jakość wykonania urządzenia jest bardzo dobra, nie mam do niej zastrzeżeń. Ekran ma wysoką jasność, obudowa tabletu jest gumowana, dzięki czemu srzęt pewnie leży w dłoni. Urządzenie ma etui, które służy jako podpórka ekranu. zaletą takiego rozwiązania jest niewielka waga całości, a wadą – brak regulacji kąta pochylenia ekranu.
PLUSY
+Najlepsze wyposażenie
+Najwyższa wydajność
+Swiętna mobliność
MINUSY
-Wysoka cena
-Mało wygodny touchpad
Ocena:jakość
Bardzo dobra
Ocena:jakość/cena
Dobra
Cena 1200zł

2. Prestigio MultiPad Visconte 3 3G
Tablet Prestigio znalazł się na drugim miejscu mojego testu, bo w porównaniu z CityTab Supreme 3G ma kilka wad, choć z drugiej strony – również kilka atutów. Do tych pierwszych należy brak etui czy stacji dokującej z klawiaturą i urządzeniem wskazującym, przez co trudno go używać jako laptopa, chyba że dokupi się opcjonalne elementy. Sprzęt ma ciemniejszy ekran (tylko 124 nity), 16 GB pamięci (dla użytkownika zostaje zaledwie kilka GB), pamięć flash jest znacznie wolniejsza podczas zapisu, a tablet jest o 80 gramów cięższy. Do zalet trzeba zaliczyć dwa porty USB ( w tym jeden typu A), jeszcze dłuższy czas pracy niż w przypadku Colorovo (ponad 15 godzin), a także zgodność interfejsu Wi-Fi ze standardem 802. 11a. Podobnie jak model z pierwszego miejsca, tablet Prestigio ma modem 3G i gniazdo microSIM a także microSD służące do rozbudowy pamięci flash. Ma również nieco lepszą wersję procesora Intel Atom o oznaczeniu Z3735F, która obsługuję 2 GB pamięci RAM, co zapewnia osiągi lepsze niż w najtańszych urządzenia. Choć nie przełożyło się to na wydajność procesora, osiągi układu graficznego okazały się najlepsze spośród opisywanych urządzeń.
PLUSY
+Zestaw interfejsów
+Czas pracy na baterii
MINUSY
-Ciemny ekran
-Mało pamięci flash
Ocena:jakość
bardzo dobra
Ocena:jakośś/cena
dobra
Cena 1050 zł

3. Goclever Insignia 1010 WIN
Tae najtańszy w teście 10-calowy tablet jest zarazem niemal najtańszym na rynku modelem o tej przekątnej ekranu – można go kupić już za 739 zł. Ma całkem wygodną klawiaturę z touchpadem, który ma dwa przyciski (ten z zestawie Colorovo nie ma przycisków w ogóle). Forma wykonania klawiatury (w postaci stacji dokującej) pozwala dowolnie ustawiać kąt pochylenia ekranu. Niestety, skutkiem ubocznym jest spora waga całości, wynosząca około 1, 35 kg (sam tablet też nie jest lekki, waży 680 gramów). Insignia 1010 WIN ma wszystko co potrzebne m. in. wyjście microHDMI do podłączenia większego ekranu, gniazdo microSD do rozbudowy pamięci flash, bezprzewodowe interfejsy Wi-Fi i Bluetooth. Jest wyposażony w małą pamięć RAM i flash (odpowiednio 1 oraz 16 GB), nie ma także modemu 3G. Wydajność urządzenia jest nieco słabsza niż tabletów z pierwszych dwóch miejsc zestawienia, co wynika z wolniejszej pamięci RAM, a także słabszej pamięci flash (w zapisie osiąga 41 MB/s). Pojemność akumulatora też jest trochę mniejsza (ok. 24 Wh), więc maksymalny czas pracy nie przekracza 11, 5 godziny.
PLUSY
+Stacja dokująca
+Wyjście microHDMI
MINUSY
-Duża waga zestawu
-Nierówne podświetlenie ekranu
Ocena:jakość
bardzo dobry
Ocena;jakośc/cena
dobry
Cena 800 zł

4. Toshiba Encore 2 WT8-B-102
Jest to nalepszy tablet spośród modeli z ekranami 8″, ale niestety nie można go używać jak laptopa, gdyż w zestawie nie ma stacji dokującej, klawiatury ani urządzenia wskazującego. Oczywiście tablet ma Bluetooth (podobnie jak inne niezbędne interfejsy), więc można wykorzystać dowolne klawiaturę i mysz z tą technologią. Brakuje za to złącza HDMI, więc nie ma sposobu na podłączenie urządzenia do monitora. W porównaniu do innych tabletów Toshiba Encore 2 ma kilka zalet, np. rozsądną pojemność pamięci flash (32 GB, z czego dla użytkownika pozostaje niecałe 20 GB). Ekran ma wysoką jasność 254 nitów, realny kontrast przekraczający 1100:1, a także najmniejszy błąd odwzorowania barw (około 4 pkt.) Wykorzystano akumulator o pojemności 15 Wh, a mimo to maksymalny czs pracy sięga niemal 15 godzin. Przy maksymalnej jakości i podczas odtwarzania filmu jest on znacznie krótszy – wynosi niecałe 5 godzin. Ponadto urządzenie ma szybką pamięć flash, zapewniającą odczyt i zapis danych z szybkością odpowiednio 176 oraz 71 MB/s
Do wad urządzenia na pewno należy zaliczyć niewielką pojemność RAM (jest niezbędne minimum – 1 GB), tylko jeden port microUSB, który służy jednocześnie do ładowania urządzenia oraz wymiany danych, a także wspomniany wcześniej brak klawiatury
PLUSY
+Dobry ekran
+Pamięć flash 32 GB
+Czas pracy na baterii
MINUSY
-Skromny zestaw interfejsów
Ocena:jakość
dobry
Ocena:jakość/cena
dobry
Cena 600 zł

5. Goclever Insignia 800 WIN
Miejszy, 8-calowy model marki Goclever. Mimo małych rozmiarów w komplecie ma etui z klawiaturą, które pozwala ustawić tablet na biurku i używać go jak miniaturowego laptopa. Całość waży jedynie 590 gramów. Pozostałe elementy urządzenia spełniają niezbędne minimum: pamięć RAM i flash mają pojemność 1 oraz 16 GB, tablet ma porty Wi-Fi, Bluetooth oraz microUSB (służący również do ładowania ) i ekran o jasności niewiele ponad 100 nitów (za to o kontraście 1300:1). Akumulator 16 Wh (nieo więcej niż w tablecie Toshiba) wystarcza na 9 godzin pracy. Wielkim atutem modelu jest jego cena – to najtańszy tablet z Windows na rynku.
PLUSY
+Najniższa cena
+Klawiatura w komplecie
MINUSY
-Skromny zestaw interfejsów
-Ciemny ekran
-Mało pamięci
Ocena:jakość
dobra
Ocena:jakość/cena
celujący
Cena 400 zł

6. Adax Handy 8E116
Tablet Adax wygląda i działa podobnie jak inne modele 8-calowe. Ma kilka zalet, choćby w postaci wyjścia HDMI czy długiego czasu pracy na baterii – ten wynosi ponad 14 godzin i jest najdłuższy wśród urządzeń 8-calowych (akumulator ma pojemność 18 Wh). Jeśli chodzi o wydajność urządzenia, nie jest ona zbyt wysoka, co wynika z wyposażenia modelu w pamięć RAM o pojemności 1 GB (jeden kanał), a także pamięć flash o teoretycznej pojemności 16 GB i prędkości zapisu 47 MB/s. Ekran jest niezły, ma jasność 218 nitów i kontrast 680:1, ale ma tylko pięć punktów dotykowych, co dla niektórych może być wadą (większośc tabletów ma dziesięć punktów). Urządzenie jest względnie lekkie, waży 360 gramów.
PLUSY
+Czas pracy na baterii
+Wyjście miniHDMI
MINUSY
-Mało pamięci
Ocena:jakość
dobry
Ocena:jakość/cena
celujący
Cena 450 zł

7. Modecom FreeTab 8025 IPS IB
Tablet z wyjątkowo jasnym ekranem (ponad 330 nitów), o wysokim kontraście ponad 1000:1, a także dużej wierności odwzorowania barw. Dobre parametry ekranu podkreśla domyślna, bardzo kolorowa tapeta pulpitu, która podczas pracy jest jednak nieco irytująca. Ekran ma pięć punktów dotykowych. Pozostałe elementy wyposażenia są standardowe: tylko 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash, co stanowi niezbędne minimum, a także przekłada się na niezbyt dobrą wydajność całego urządzenia. Jedynie układ graficzny uzyskał wyniki nieznacznie wyższe od przeciętnych. Tablet ma niewielki akumulator o pojemności 16 Wh, więc czas pracy też jest krótki – wynosi maksymalnie 8, 5 godziny
PLUSY
+Dobry, jasny ekran
MINUSY
-Mało pamięci
-Czas pracy na baterii
-Skromny zestaw interfejsów
Ocena:jakość
dobry
Ocena:jakość/cena
bardzo dobry
Cena 500 zł

8. Allview WI8G
Tablet Alliview WI8G jest najdroższym wśród testowanych modeli 8-calowych, a otrzymał najgorszą ocenę ogólną. Ma najniższą wydajność, zupełnie przeciętne (a w zasadzie minimalne) wyposażenie, poza tym miałem niewielkie zastrzeżenia do jakości jego wykonania. Ekran charakteryzuje się całkiem wysoką jasnością i kontrastem, ale ma tylko pięć punktów dotykowych (choć nie ma to wielkiego znaczenia), a dookoła ekranu widać krzywo przyklejoną folię łączącą go z obudową. Za sprawą procesora wydajność okazała się wyjątkowo niska, choć jest to taki sam układ jak w pozostałych tabletach. Jedyną zaletą w porównaniu do konkurencji jest jeszcze niższa waga tabletu, wynosząca 350 gramów.
PLUSY
+Najniższa waga
MINUSY
-Najniższa wydajność
-Mało pamięci
-Skromny zestaw interfejsów
Ocena:jakość
dobry
Ocena:jakość/cena
dobry
Cena 600 zł

Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon

0 0 votes
Obsługa klienta
0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Dostępność
0 0 votes
Koszty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments