poczta kurier

Poczta kurier Oława zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Kąty Wrocławskie może być bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Kąty Wrocławskie

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to te o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera dużo ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wymaganiami i czekać aż Poczta kurier Kąty Wrocławskie zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tak wielu przesyłek z pewnością zauważymy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego domu. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas siły, szczególnie kiedypaczki sporo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż płatność za każdą z nich osobno. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, jeśli produkt który chcemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania zwykłej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty przesyłki powinniśmy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki i wagę powinniśmy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Małe paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie niwelowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Kąty Wrocławskie chce by wszystkie paczki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać lub zostać przygnieciona przez inne paczki.

Inną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Kąty Wrocławskie odbierając paczkę musi również ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Kąty Wrocławskie .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Obsługa klienta
0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Dostępność
0 0 votes
Koszty