PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Szczecinek

zachodniopomorskie

Nie z dziś wiadomo, że proste, i przy tym właściwe z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest typowym surowcem, który znajduje szerokie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce spotykają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi obecne nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Cedynia

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ulubiona wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy daje się najwyższą mocą na oddziaływanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto wspomnieć, że z piasku kwarcowego rodzi się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz również zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Również istnieje toż temat na końcu tani i dostępny, że bierze się go dodatkowo do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Cedynia

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie osiągnął nie ale na terenie budownictwa, lecz również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do produkowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy chociażby w mieniu biżuterii oraz oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego stawiają się połączyć w popularne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Cedynia

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak już zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową mocą i dlatego świetnie przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, zwiększamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, lecz również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Cedynia

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych obecnie zalet ważna je przyjmować także we tłach, kiedy także do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe dane są w części nie właśnie ze własnego szerokiego zastosowania, lecz również ogromnych możliwości bogatych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy kupić wiele nowych wersji kolorystycznych, zmieniając tym jednym posadzkę do własnych próśb i wyobrażeń o tymże jak powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie pozostawiajmy, że pewną z ważniejszych przestrzeni istnieje jeszcze ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia sztuk i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Cedynia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o