Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo odkryte

Aktualności

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo Turystykę możemy liczyć na dużo kategorii – jeden z planów opowiada o turystyce modnej i skutecznej, kwalifikowanej. Co dobre w współczesnych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie ale w Polsce. Jeszcze bardziej nas ma szukanie miejsc mniej znanych, ale poprzez toż dużo romantycznych i ciekawych. Przykładem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie wyłącznie wielkie jeziora

Oczywiście wciąż największym powodzeniem bawią się Wielkie Jeziora Mazurskie. W okresie letnim, lecz również pd koniec maja również do połowy września chodzi tu setki, a nawet już tysiące łódek. Inwestorzy rywalizują o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem zatrzymuje się wzrastająca liczba motorówek a toż często przypominających niewielkie stateczki. Pomimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze więcej małych marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny posiadają również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa porusza się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „ludnych”. Chociaż to bynajmniej nie jest takie proste. Na jeziorach mniejszych (tych danych daleko na wschód) trudno o keje i mariny. Ale jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najważniejszych w Polsce. Uważa się w granicach Wigierskiego Parku Krajowego a całym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Właściwie jest korzystać tutaj swoją łódkę, bo z wypożyczeniem ważne być trudno. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele uroku mają nieduże-rynnowe jeziora goszczące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przykładem zapewne istnieć jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze znajomą łódką na bliskie Jezioro Czarne. Najważniejsze w Polsce jezioro Hańcza niemal przez pełny rok przyciąga płetwonurków.

I w środowisku?

I w tle tych mniejszych jezior wiele ciekawych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie oddziałuje na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wybudowana na przełomie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii budzą się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz również podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie może wydobywała się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na widać nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Obsługa klienta
0 0 votes
Przyznawalność
0 0 votes
Szybkość
0 0 votes
Dostępność
0 0 votes
Koszty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments